Heads of the Department

Sl. No.

Name

Tenure

01

Mr. Momtazuddin

01.06.1962-16.07.1981

02

Mrs. Sufia Khatun

17.07.1981-31.07.1983

03

Mir Nazmul Karim

01.08.1983-31.07.1985

04

Mrs. Sufia Khatun

01.08.1985-31.07.1987

05

Mr. Md Habibur Rahman

01.08.1987-31.07.1989

06

Mr. Ahashan Ullah

01.08.1989-31.07.1991

07

Mrs. Sayeda Jafor Ahmed

01.08.1991-01.05.1992

08

Mrs. Sufia khatun

02.05.1992-02.01.1994

09

Dr. Golam Rahman

03.01.1994-02.01.1995

10

Mr. Md. Habibur Rahman

03.01.1995-17.02.2001

11

Mr. Md. Murshikul Alam

18.02.2001-07.09.2003

12

Mr. Md. Habibur Rahman

08.09.2003-02.06.2006

13

Mr. Md. Murshikul Alam

03.06.2006-02.06.2008

14

Dr. Asma Begum

03.06.2008-02.06.2010

15

Mr. Md. Habibur Rahman

03.06.2010-02.06.2012

16

Mr. Md. Murshikul Alam

03.06.2012-02.06.2014

17

Dr. Asma Begum

03.06.2014-11.06.2016

18

Mr. Md. Habibur Rahman

12.06.2016-23.01.2018

19

Dr. Shahnaz Pervin

               24.01.2018-

 

Scroll Up